HEDEF BELİRLEME

Hedefleri doğru belirleyebilmek öğrenciyi harekete geçiren önemli unsurlardandır. Bir üniversite, bir bölüm veya bir liseyi hedeflemek sizi motive edecektir. Belirleyeceğiniz hedef özelliklerinize uygun, kendini içinde iyi hissedebileceğiniz, hayata bakışınızı değiştirecek, tarzınızı yansıtacak bir seçim olmalıdır. İşte hedef belirleme konusunda size yardımcı olacak başlıklar.

Hedef belirleme süreci, yaşamda gitmek istediğiniz yeri seçmenize de yardımcı olmaktadır. Neyi başarmak istediğinizi tam olarak bilirseniz, çabalarınızı nereye yoğunlaştırmanız gerektiğini de bilirsiniz. Ayrıca, sizi kolayca yoldan çıkarabilecek dikkat dağıtıcıları da hızlı bir şekilde fark edersiniz.

Başarılı iş adamları, üst düzey sporcular ve her alanda başarıya ulaşan insanların hepsi de kendilerine hedefler koyarlar.

Hedefleriniz nasıl olmalıdır?

Ortaokulda okuyan öğrencinin ara sınıf boyunca hayalinde hedefinde mutlaka iyi bir lise hedefi olmalıdır. Her yıl hedefe ulaşıp ulaşamayacağı konuşulmalıdır. Bu LGS sürecinde hedefe kilitlenme şeklinde olmalıdır.

Lisede okuyan öğrencinin de ara sınıf boyunca hayalinde hedefinde mutlaka iyi bir üniversite hatta bölüm olmalıdır. Her yıl hedefe ulaşıp ulaşamayacağı konuşulmalıdır. Bu YKS sürecinde hedefe kilitlenme şeklinde olmalıdır.

Ne yazık  ki son zamanlarda kulaktan kulağa hedefi olmayan çocuklar olduğu konuşulmaktadır. Burada hem ebeveynlerin hem de öğretmen/ öğrenci koçlarının devreye girmesi şarttır. Atalarımız ne güzel söylemiş: Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. 

Yeni nesil danışmanınız ile hedefinizi belirleyin ve hemen ardından hedefinizi tam 12’den vurun. Hedef belirleme konusunda danışmanlarımızdan yardım alın. Bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.