Öğrenci Koçumuzdan Eylül Ayı LGS TAVSİYELERİ

lgs tavsiyeleri

Öğrenci Koçumuzdan Eylül Ayı LGS TAVSİYELERİ


Öğrenci koçumuzdan eylül ayı LGS tavsiyeleri topladık ve sizlere sunduk…

Birçok öğrencimiz yeni dönemle birlikte LGS çalışmalarına başladı. Kimisi dershane, kimisi okul kursu, kimisi ise sadece okul dersleriyle paralel giderek sınava hazırlanıyor.

Peki LGS ‘ ye hazırlığa nasıl başlanmalıdır.?
LGS’ ye hazırlıkta nelere dikkat edilmelidir?


Konu Çalışma veya Dinleme

Öncelikle konuları mutlaka öğretmeninizden DİNLEMELİSİNİZ.

Her konunun ardından mutlaka kazanım testlerinden çözmelisiniz.

Direk yeni nesil sorular kesinlikle çözmemelisiniz. Her konunun ardından kazanım düzeyinde en az 50 tane soru çözülmelidir. Çözülemeyen sorular mutlaka öğretmenlere çözdürülerek öğrenilebilir. Unutulmamalıdır ki, çözülemeyen sorular sizin eksik olduğunuz yerlerdir. Eğer onları öğrenmezseniz oralar hep eksik olarak kalacaktır. Hem deneme sınavlarında hem de gerçek sınavda o noktadan soru geldiğinde yapamayabilirsiniz. Onun için çözemediğiniz veya yanlış yaptığınız soruların üzerinde bol vakit geçirin ve onları mutlaka öğrenin.

Aynı anda 3 düzey kitap takip etmelisiniz. Bunların ilki sadece kazanım düzeyinde sorulardan oluşan soru bankası, diğeri yeni nesile geçiş düzeyinde kolay ve orta düzey yeni nesil soru bankası, diğeri ise LGS formatında sorulardan oluşan yeni nesil soru bankası.


Kolaydan Zora Soru Çözme ve Kitap Takip Etme 

Her konunun ardından soru bankalarını kolaydan zora olacak şekilde bitirmelisiniz. Bir konu ile ilgili soru bankası çözerken en son LGS düzeyinde soruların olduğu yeni nesil soru bankalarını çözünüz.

LGS soru tarzları 2018 yılından itibaren artık yeni nesil hale büründü. Bundan dolayı artık soruların uzunluğu arttı ve sorular hikaye ile anlatılmaktadır. Bu da soruların anlaşılmasını zorlaştırmaktadır. Bunu önlemenin yollarından biri de her gün mutlaka kitap okumaktır. LGS hazırlık öğrencisi her gün mutlaka 25-30 sayfa kitap okunmalıdır.

Ayrıca her gün 20 tane de paragraf sorusu çözmelidir. Bu sınava kadar süreklilik gerektiren bir öneridir.
Matematik dersiyle ilgili sabırla devam etmelidir. Bol bol kazanım düzeyinde soru tiplerini çözüp öğrenmelidir. Yeni nesil soruları ilk etapta çözemediğinde panik yapmamalıdır. LGS sürecinde en çok sabretmeniz gereken ve disiplinle çalışmanız gereken ders matematiktir. Gerekiyorsa bu hususla ilgili matematik özel dersi aldırabilirsiniz.

Eylül ayı LGS tavsiyelerini özetlersek;

LGS’ye hazırlanan öğrencimiz:

1.Öncelikle her konunun ardından kazanım düzeyinde 50 civarında soru çözmelidir.
2. Çözemediği soruları mutlaka öğretmenlerine sorarak öğrenmelidir.
3.Her dersten kolay-orta-zor olmak üzere 3 farklı soru bankası takip etmelidir. Bunları sırayla çözmelidir.
4.Konuların ardından direk yeni nesil soru çözmemelidir. Önce kazanım düzeyinde sorular bittikten sonra en son yeni nesil tarzda sorular çözülmelidir.
5. Sınava kadar her gün 25 sayfa civarında kitap okumalıdır.
6.Sınava kadar her gün 20 adet paragraf sorusu çözmelidir.

Eylül ayı LGS tavsiyeleri şimdilik bu kadar. İleride yeni tavsiyelerle devam edeceğiz.

Yeni Nesil Danışman
Öğrenci Koçu
Mehmet Çerçi

İletişim: YENİ NESİL DANIŞMAN- Eğitim Danışmanlığı, Öğrenci Koçu, Psikolojik Danışmanlık- İstanbul, Eyüp, Alibeyköy, Göktürk, 5.Levent, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa (yeninesildanisman.com)

İrtibat tel: 0 507 743 62 12

WhatsApp
💬 WhatsApp
Merhaba . Size nasıl yardımcı olabilirim?
ARAYIN