Öğrenci Koçluğu Ve Özel Ders Arasındaki Fark

Öğrenci koçluğu ve özel ders arasındaki fark çok kolay bir şekilde açıklanabilir. Bu fark çoğu veli ve öğrenci tarafından yanlış anlaşılır. Eğer sınava hazırlanan bir öğrenci iseniz bu kesinlikle başvurmanız gereken alanlardır. Sınavlarda yüksek sıralamaları hedefleyen öğrenciler kesinlikle bu eğitimlerden geçmelidir. Haydi şimdi özel ders ve öğrenci koçluğu nedir ona bakalım.

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçu öğrencilere sınava hazırlık programları, danışmanlık, meslek seçimi, öğrencinin sıkıntıları ve dertleri gibi alanlarda yardımcı olur. Öğrenci koçluğu, öğrenci koçları tarafından yapılır. Öğrenci koçu, öğrencinin her zaman danışabileceği birisidir, zayıf olduğu hususlarda ona çözümler sunar,  iyi olduğu alanlarda ona gelecek planları sunar.  Öğrencinin bu gelecek planlarından birisini seçmesi zorunlu değildir tabii ki. Öğrenci koçu size özel çalışma programı, hazırlık programı hazırlar. Bu sayede daha düzenli bir şekilde, vaktinizi daha iyi kullanarak ders çalışabilirsiniz. Her öğrencinin bir öğrenci koçluğuna başvurması önerilir. YENİ NESİL DANIŞMAN olarak öğrenci koçluğu hizmetimizden yaralanmak için tıklayın. İrtibat tel: 0 552 798 84 86

Özel Ders

Özel ders, öğrencinin akademik sıralamasını yükseltmesine yönelik eksik olduğu ders ve konularda yardımcı olmak için öğretmenler tarafından verilen hizmettir. Öğrenci ile bire bir yapılan bir aktivite olduğu için öğrencinin anlamadığı bir konu varsa veya eksik olduğu bir konu varsa direk olarak o konu için ders anlatılır. Özel dersin en büyük avantajlarından birisi de budur. Size özel yapıldığı için verimliliği çok yüksektir. İster netleri arttırmada ister okuldaki derslerde notları yükseltmek için özel dersten yaralanabilirsiniz.

İkisinin Arasındaki Fark

Öğrenci koçluğu ve özel ders arasındaki fark kısaca açıklamak gerekirse özel ders, öğrencinin derslerinde yardımcı olan, anlamadığı konuları anlatan, netlerini arttıran bir hizmettir. Öğrenci koçluğu ise öğrencinin ileriye dönük olarak neler yapabileceğini, nasıl bir kapasiteye sahip olduğunu, öğrenciye özel çalışma programları hazırlama ve öğrencinin sınav sürecini başarılı bir şekilde yönetmesinde yardımcı olan bir hizmettir. Her öğrencinin özel ders ve öğrenci koçluğu hizmetinden yararlanması özellikle sınav sürecinde çok katkı sağlayacaktır. 

YENİ NESİL DANIŞMAN

YENİ NESİL DANIŞMAN- Eğitim Danışmanlığı, Öğrenci Koçu, Psikolojik Danışmanlık- İstanbul, Eyüp, Alibeyköy, Göktürk, 5.Levent, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa (yeninesildanisman.com)

İrtibat tel: 0 552 798 84 86

Matematik dersiyle ilgili Öğrenci Koçluğu için
Best Matematik
: Matematik Özel Ders- Online/Yüz yüze Eğitim Koçluğu- BEST MATEMATİK (bestmatematik.com)

Call Now ButtonRandevu için ARAYIN+90 552 798 84 86