ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Öğrenci koçluğu: Öğrencinin başarısına ve kariyer planlamasına katkı sağlayan bireysel ve aile görüşmelerinden oluşan profesyonel bir hizmettir. Koçluk hizmetinde; hedef belirleme, etkin ders çalışma, dikkat geliştirme, motivasyon, öğrenme stilleri, yeni nesil soru çözüm taktikleri,  sınav kaygısı ile baş etmekten meslek seçimi, kariyer planlamasına kadar pek çok konuda öğrenciye ihtiyacı olan destek sunulur. 

Her öğrencinin ayrı bir değerlendirme sürecinde ihtiyaçlarının belirlenmesi önemlidir. Süreç içinde okul, aile, öğrenci ve öğrenci koçunun işbirliği gereklidir. Öğrenci koçumuz hem öğrenci ile hem de aile ile görüşür. Öncelikle öğrenciyi çok iyi tanımaya çalışır. 

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU PROGRAMIMIZDA NELER VAR?

Daha çok öğrenci koçluğuna ihtiyaç LGS ve YKS sürecinde duyulmaktadır. Nedeni de ağır sınav yükünü öğrenci ile paylaşabilecek ve onu bu ağır yükten kurtarabilecek bir yardımcının ve yönlendiricinin olması ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Ne yazık ki küçük yaşlarda küçücük omuzlara çok ağır yükler yüklemekteyiz. Haliyle de çocuklarımız daha çocuk ve oyun çağındayken sürekli test çözmekle, ders çalışmakla karşı karşıya gelmektedir. Bu durumda da eğer öğrenci sınavına iyi motive değilse ailesiyle karşı karşıya gelmektedir.

Öncelikle öğrencinin gelecekte olmayı düşündüğü hedefini gözden geçirmek çok önemlidir. Çünkü herkes hedefi oranında adım atar. Hedefiyle birlikte motive olan öğrenci, sonraki adımın ders çalışma ile devam edeceğinin farkındadır. Uygun ve kişiye özel ders çalışma programı yapıldığında öğrenci bundan haz alacaktır. 

Yeni nesil danışman öğrenci koçluğu hizmetimiz ile öğrencilerimizin okul sürecinde ve sınav sürecinde her daim yanlarındayız ve onların başarılı olabilmeleri için elimizden geleni yapmaya hazırız.


YENİ NESİL DANIŞMAN olarak
FARKIMIZ
Birebir ilgilenme
Uzman Öğrenci Koçu
Aile ile İletişim

Gerektiğinde Psikolog Terapisi
Makul fiyat

Sizleri daha yakından tanıyabilmek ve sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ÖN GÖRÜŞME ÜCRETSİZDİR.

Lütfen randevu için bizimle iletişime geçiniz.