ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Öğrenci koçluğu: Öğrencinin başarısına ve kariyer planlamasına katkı sağlayan bireysel ve aile görüşmelerinden oluşan profesyonel bir hizmettir. Koçluk hizmetinde; hedef belirleme, etkin ders çalışma, dikkat geliştirme, motivasyon, öğrenme stilleri, yeni nesil soru çözüm taktikleri,  sınav kaygısı ile baş etmekten meslek seçimi, kariyer planlamasına kadar pek çok konuda öğrenciye ihtiyacı olan destek sunulur. 

Her öğrencinin ayrı bir değerlendirme sürecinde ihtiyaçlarının belirlenmesi önemlidir. Süreç içinde okul, aile, öğrenci ve öğrenci koçunun işbirliği gereklidir. Öğrenci koçumuz hem öğrenci ile hem de aile ile görüşür. Öncelikle öğrenciyi çok iyi tanımaya çalışır. 

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU PROGRAMIMIZDA NELER VAR?

LGS Koçu

LGS (Liselere Giriş Sınavı) sınavı özellikle 2018 yılından sonra bir hayli zor hale gelmiştir. Zorlu bir süreci öğrencinin tek başına veya ailesinin destek almadan yürütmesi zordur. Profesyonel olarak LGS sürecini yürütecek, öğrenciye önce bir lise hedefi verecek, onun ders durumunu, deneme sınavlarını takip edecek ve analiz edecek, onu motive edecek LGS koçuna ihtiyaç vardır. Ayrıca sınav kaygısına önlemeye ilişkin öğrencimizi psikolojik olarak destekleyecek psikolojik danışmanlarımız da merkezimizde sizler için hizmet vermektedir.

Yeni Nesil Danışman LGS koçu olarak LGS’ye hazırlanan öğrencilerimize bu zorlu süreçte destek veriyor ve yükünüzü hafifletiyoruz. Bizimle tanışmak ister misiniz?
sınava hazırlık

YKS Koçu

YKS (Yükseköğretim kurumlarına giriş sınavı) sınavı özellikle son yıllarda öğrenci adaylarının da artmasıyla daha da zorlu hale gelmiştir. Hem TYT hem AYT sınavından sorumlu olan öğrencileri planlayacak, derslerini ve ödevlerini takip edecek bir YKS koçuna ihtiyaç var. Ayrıca öğrencinin deneme sınavlarını analiz edecek, deneme sonuçlarına göre programı revize edecek, uygun ve verimli ders çalışma şartlarını oluşturacak, sınav motivasyonunu arttıracak ve ders çalışma programı hususunda öğrenciye destek olacak profesyonel YKS koçuna ihtiyaç vardır. 

Yeni Nesil Danışman YKS koçu olarak YKS’ye hazırlanan ve hedefi olan öğrencilerimize koçluk yaparak onları hayata ve üniversiteye hazırlıyoruz. Bizimle tanışmak ister misiniz? 

öğrenci koçu alibeyköy

Özel Ders 

Öğrencilerin okuldaki veya sınavlardaki başarısızlık durumlarında hemen akla özel ders aldırmak geliyor. Halbuki öğrencinin başarısızlığının temeli araştırılmalıdır. Acaba bilgi eksikliğinden mi kaynaklanıyor? Yoksa gerekli motivasyon veya ders çalışma becerilerindeki eksiklikten mi? Yeni Nesil Öğrenci Koçluğu olarak bizler önce öğrencilerimize ders çalışma becerileri hususunda destek oluyor, eğer öğrencimizin konuyu anlamaya yönelik bilgi eksikliği varsa o zaman eyüp özel ders alması hususunda yönlendiriyoruz. Biz öğrencilere “balık tutmayı” öğretiyoruz. Onlara ömür boyu öğrenmeyi öğrenme becerileri kazandırıyoruz. Özel dersle sadece şuanki eksikliği çözersiniz. Ancak koçluk hizmeti sonucunda öğrenci artık kendi kendini yönetebilir hale gelebilir. Öğrenci Koçluğu hizmetimizle ilgili detaylı bilgi almak için 0 507 743 62 12 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Matematik Özel Ders mi!?

En çok aranan hususlardan bir tanesi de matematik özel derstir. Genelde ebeveynler çözümü hızlı bir şekilde özel ders aldırmakta bulurlar. Ancak meselenin temeline indiğimizde acaba öğrencinin matematik eksikliği mi var, yoksa ders çalışma becerilerinde , motivasyonunda veya matematiğe karşı ön yargısında mı bir sorun var? İşe bizde Yeni Nesil Öğrenci Koçluğu olarak önce öğrencilerimizin mevcut durumunu test ediyor ve hemen ardından da bunu gidermeye yönelik destek oluyoruz. Öğrencinin akademik veya ruhsal durumu anlaşılmadan matematik özel ders, geometri özel ders, fen özel ders, fizik özel ders, kimya özel ders gibi arayışlara girmekte acele etmeyiniz. Öğrenci Koçluğu hakkında detaylı bilgi için 0 507 743 62 12 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

kariyer planlama ve hedef belirleme

LGS VE YKS Sınavları

Daha çok öğrenci koçluğuna ihtiyaç LGS ve YKS sürecinde duyulmaktadır. Nedeni de ağır sınav yükünü öğrenci ile paylaşabilecek ve onu bu ağır yükten kurtarabilecek bir yardımcının ve yönlendiricinin olması ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Ne yazık ki küçük yaşlarda küçücük omuzlara çok ağır yükler yüklemekteyiz. Haliyle de çocuklarımız daha çocuk ve oyun çağındayken sürekli test çözmekle, ders çalışmakla karşı karşıya gelmektedir. Bu durumda da eğer öğrenci sınavına iyi motive değilse ailesiyle karşı karşıya gelmektedir.

Öncelikle öğrencinin gelecekte olmayı düşündüğü hedefini gözden geçirmek çok önemlidir. Çünkü herkes hedefi oranında adım atar. Hedefiyle birlikte motive olan öğrenci, sonraki adımın ders çalışma ile devam edeceğinin farkındadır. Uygun ve kişiye özel ders çalışma programı yapıldığında öğrenci bundan haz alacaktır. 

Yeni nesil danışman öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı hizmetimiz ile öğrencilerimizin okul sürecinde ve sınav sürecinde her daim yanlarındayız ve onların başarılı olabilmeleri için elimizden geleni yapmaya hazırız.

Öğrenci Koçumuz Kimdir?

Yeni Nesil Danışman’da görev yapan öğrenci koçumuz son yıllarda LGS ve YKS düzeyinde öğrencilere koçluk yapmış, çeşitli kurumlarda çalışmış, kendini matematik alanında geliştirmiş, pedagojik formasyon sahibi ve aynı zamanda 3 üniversite mezunu hocamızdır. 

Öğrenci Koçumuz Mehmet Çerçi ile görüşmek ve sınav sürecinizi beraber yönetmek için hemen bizi arayabilir, bilgi veya randevu alabilirsiniz. 

Bilgi veya randevu için hemen arayın. 0 507 743 62 12

lgs yks koçu mehmet çerçi
öğrenci koçu mehmet çerçi

YENİ NESİL DANIŞMAN olarak
FARKIMIZ
Birebir ilgilenme
Uzman Öğrenci Koçu
Aile ile İletişim

Gerektiğinde Psikolog Terapisi
Makul fiyat

Sizleri daha yakından tanıyabilmek ve sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ÖN GÖRÜŞME ÜCRETSİZDİR.

Lütfen randevu için bizimle iletişime geçiniz.

eyüpsultan psikolog randevu al
online öğrenci koçu
eyüpsultan psikolog bilgi al

Eyüpsultan öğrenci koçu
Eyüp öğrenci koçu
Gaziosmanpaşa öğrenci koçu

Gop öğrenci koçu
Kağıthane öğrenci koçu
Bayrampaşa öğrenci koçu

Sultangazi öğrenci koçu
Şişli öğrenci koçu
Mecidiyeköy öğrenci koçu

Eyüpsultan özel ders
Eyüp özel ders
Gaziosmanpaşa özel ders

Gop özel ders
Kağıthane özel ders
Bayrampaşa özel ders

Sultangazi özel ders
Şişli özel ders
Mecidiyeköy özel ders